Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anjeza Dielli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Pojan, Korcë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
BIOGRAFIA: Anjeza Dielli është një shkrimtare. Në moshën 15 vjecare ajo dhe familja e saj emigruan në Selanik. Aty kreu shkollën e mesme dhe më pas ndoqi studimet e larta në Universitetin Maqedonia, në degën Shkenca Ballkanike( Ballkan, Slavic and Oriental Studies). Më pas ndoqi një master 2 vjecar mbi formimin dhe zhvillimin e BE( Europian Union and Europian Communities). Ka botuar 3 vëllime poetike dhe një novelë. Punon dhe jeton në Gjermani....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Erjola Kola

Elona Çuliq

Rina Kolonja

Belantina Venari

Anjeza Sakaj

Gladiola Busulla

Lendita Qeriqi

Vjollca Pasku

Angjelina Krasniqi

Manushaqe Toromani

Tags: Anjeza Dielli


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet