A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Anjeza Qose - Dasma E Motres


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/06/2019

2019-06-11T15:29:49


"Dasma E Motres" is a new song recently added in songs archive sung by Anjeza Qose.
Probably the lyrics to this song will be available very soon, but your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody with the lyrics.
The music video from Anjeza Qose attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Denisa Dheskali. We wish that's the lyrics you are looking for:

Sot ti po martohesh,
motra ime moj
ky fustan i bardhe moter
kurre mos tna largoje
jemi rritur bashke
o me nje kulace
sado larg te ikesh moter
koken e ke pase

Amanet me le o moter
amanet babane
puthjen qe sja jep ti dote
tja shuaj une prane
Amanet dhe ti o moter atje ku do shkoshe
respekto prinderit e dyte
babane te nderoshe

Ref. O u trashegofshe
me femije u shtofshe
Zoti drit ta befte
atje moj kudo shkoshe

Ska si motra ne kte bote
shoqe zemre, pikez lot
tu befte jeta shend e vere
e lumtur qofsh ti perhere.

Sot ti po martohesh
motra ime moj
ky fustan i bardhe moter
kurre mos tna largoje
Zan mbi zanat ti je bere
nuri bukur cte ka rene
velloja cte paska hije
ti vegim drite miresie.

Ref. O u trashegofshe
me femije u shtofshe
Zoti drit ta befte
atje moj kudo shkoshe

Ska si motra ne kte bote
shoqe zemre, pikez lot
tu befte jeta shend e vere
e lumtur qofsh ti perhere.


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019