Anjeza Shahini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  128
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Angli 
 • Mosha:
 • 32 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Anjeza Shahini është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo u zbulua në Talent Show-n e parë shqiptar "Ethet e Së Premtes", në edicionin e parë të cilin Anjeza arriti ta fitojë pas disa javësh konkurrim. Në vitin 2002, Anjeza Shahini shpallet fituese në Ethet E Së Premtes 1. Në Dhjetor 2003, Anjeza Shahini merr pjesë në Festivali i 42-të në RTSH me këngën "Imazhi Yt". Vajza 17 vjeçare u paraqit ne Festival se bashku me 29 pjesëmarrës te tjerë. Aty ajo konkurroi dhe pas fazës gjysem finale srriti...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Fituese e

Ethet E Së Premtes

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Rosela Gjylbegu

Ronela Hajati

Orinda Huta

Elvana Gjata

Anxhela Peristeri

Greta Koçi

Besa Kokëdhima

Miriam Cani

Samanta Karavella

Mariza Ikonomi


Tags: Anjeza Shahini, Anjesa Shahini

Krijo Një Kartolinë