Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anjeza Shahini & Puntore Manci - Je Veshur Ushtarake Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Një vajzë unë doja të njihja
por rast nuk gjeja dot,
të dielave kur unë dilja
ishte me shoqe plot

Por ja një ditë, për në stërvitje,
mirë unë mënd e mbaj,
ja midis shoqesh, me uniformë
pash unë sytë e saj

Ref.

Ja ti je veshur ushtarake,
ngrite doren shpejt
dhe pershëndetjes ju përgjigje
me qëndrimin drejt

Dhe buzëqeshe ti me mua,
a më njohe vallë?
Jam ushtari pak çapken
që të sheh me mall

Tani ne bashkë u njohëm mirë
çdo orë dhe çdo ditë
dhe miqësia ketu n!e stërvitje
sa shpejt qê u rrit

Dhe sa marr leje, tani s'vonoj
që ty të takoj
dhe para teje, tani gatitu
më unë nuk qëndroj

Ref. 2 herë

Ja ti je veshur ushtarake,
ngrite doren shpejt
dhe pershëndetjes ju përgjigje
me qëndrimin drejt

Dhe buzëqeshe ti me mua,
a më njohe vallë?
Jam ushtari pak çapken
që të sheh me mall


Ky tekst u dërgua nga bob veterani

Anjeza Shahini & Puntore Manci - Je Veshur Ushtarake
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Je Veshur Ushtarake".
3. Video është e këngës "Je Veshur Ushtarake", por nuk këndohet nga Anjeza Shahini & Puntore Manci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anjeza Shahini:


Komente 0