Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Antigona Qena

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  17
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Antigona Qena është një këngëtare e njohur. Antigona Qena-Kaçaniku, është bija e vetme e qiftit artistik, Melihate Ajeti dhe Muharrem Qena, ka lindur në Prishtinë, ku edhe ka diplomuar në Akademinë a Arteve- dega pikturë, te Profesori Nysret Salihamigjiqi.Karrierën, si këngëtare e filloi shumë herët, në moshën 16 vjeçare, kur edhe filloi së punuari në programin e dytë të Radio Prishtinës, për ta ndërprerë në atë çast, kur filloi të punoi në TV Prishtinës, si gazetare-spikere, deri në momen...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Nazmie Hoxha

Violeta Turkeshi

Shpresa Gashi

Alida Hisku

Dava Gjergji

Ema Qazimi

Paro

Vikena Kamenica

Luljeta Kuraja

Myfarete Laze


Tags: Antigona Qena, Antigona Kaçaniku, Antigona Kacaniku

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet