Anton Tetaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Belgjikë 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Anton Tetaj është një këngëtar i njohur. AUTOBIOGRAFI: Dëshira për muzikë më ka lindur qysh se në vogjëli (parashkollor), gjatë viteve shkollore isha aktiv si këngëtar në organizime të ndryshme festive, përvjetorëve, me arsimtaret e muzikes etj. Në atë kohë si fëmijë idol i kisha dy këngëtar të njohur të cilët më dhanë kurajo dhe pasion për këngën dhe muzikën shqipe, ishin: Qamili i Vogël dhe Marash Krasniqi gjerësisht (daja im). Në moshën 15 vjeçare fillova të këndoj rregullishtë nëpë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Këngët:

» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Enver Muluka

Ejup Rexha

Xhevat Kelmendi

Fehmi Kastrati

Miftar Meta

Met Sadiku

Aziz Dervishi

Esat Maxhuni

Haxhi Dauti

Qazim Beka


Tags: Anton Tetaj, Anton Tetaj, Tony

Krijo Një Kartolinë