Më mbaj mend (për 1 muaj)

Antonela - Maskë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  11

Ne kte nate, harresa prek ne cdo fjale
Ora hesht, frymemarrjet nuk japin jete,
Dhe sfidoj, cdo proteste ne zemren time revolton
Cdo hapesire, te kerkon

Do guxoj te harroj nje motiv kaq te vrare
qe kte mesnate te brishte e denon
Do te fshij kohen tende qe gris gjitha endrrat
Ne nje poezi kaq te gjore!
Se kjo loje ofron vec nje cmim
Cmim i hidhur per ty do te jete
Nje trofe i paze vec per mua qe dje
Mbysja netet me lutjeve!

Do jesh pa fryme, do prekesh vetmine
Nje ndjenje do udhetoje
Larg teje, ajo do tradhetoje
Ne cdo hap, ne cdo note, ti do ndjesh
Emrin tend pa fuqi si vdes
Do prekesh fundin kte rradhe
Fundin tim nje vit me pare

Do guxoj te harroj nje motiv kaq te vrare
Qe kte mesnate te brishte e denon
Do te fshi kohen tende qe gris gjitha endrrat
Ne nje poezi kaq te gjore!
Se kjo loje ofron vec nje cmim
Cmim i hidhur per ty do te jete
Nje trofe i paze vec per mua qe dje
Mbysja netet mes lutjeve!

Do guxoj, te harroj
Nje motiv , te vrare

Do guxoj te harroj nje motiv kaq te vrare
Qe kte mesnate te brishte e denon
Do te fshi kohen tende qe gris gjitha endrrat
Ne nje poezi kaq te gjore!
Se kjo loje ofron vec nje cmim
Cmim i hidhur per ty do te jete
Nje trofe i paze vec per mua qe dje
Mbysja netet mes lutjeve!
Antonela Çekixhi
Publikimi: 24/11/2013
Festivali: Kënga Magjike 2013
Muzika: Petro Xhori
Orkestrimi: Fatjon Qelibari
Teksti: Marisa Dhoska


Antonela - Maskë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maskë".
3. Video është e këngës "Maskë", por nuk këndohet nga Antonela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Antonela Çekixhi:


Komente 0