Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petro Xhori

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  52
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Petro Xhori është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në vitin 2012, Petro Xhori merr pjesë në X Factor Albania 2. Në Maj 2012, Petro Xhori merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Asgje Nuk Eshte Si Dje", në bashkëpunim me Brikena Asa. Në Maj 2013, Petro Xhori merr pjesë në Celësi Muzikor 7 me këngën "Përse". Në Nëntor 2013, Petro merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "1001 Netë". Më datë 10 Janar 2014, Petro Xhori publikon videoklipin "Genjeshter E Bukur", në bashkëpunim me Ergys Shahu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

4 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (7)

3
6
1
1
2
6
20

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Genti Deda

Klejti Mahmutaj

Gussi

Keler Sufja

Adriano Rama

Devis Xherahu

Armend Ademi

Joni Aliraj

Kelly

Petrit Kola

Tags: Petro Xhori


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet