A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anxhela Noti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  22
  • Vendlindja:
  • Kuçove 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Anxhela Noti është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo është me origjinë nga Himara. Babai e saj dhe mamaja jan rritur ne Kuçove atje ku dhe lindi Anxhela. Pas dy vitesh familja e saj u transferua ne ishullin Kret e Greqis ku ajo u rrit prej 17 vitesh. Pasi mbaroj shkollen e mesme kthehet ne shqiperi per te konkuruar ne X-Factor Albania 2. Ajo fiton konkurimin dhe terheq vemendjen e jurise dhe behet nje nder konkurentet e finales e X-Factor me grupin e saj "Soul Sisters" dhe skualifikohet naten e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

X Factor Albania

Profili

Twitter

Profili

SoundCloud

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Elia

Evi Reçi

Emmy

Adalena Seferi

Entela Zhula

Dorina Garuci

Kieda Budini

Hersiana Matmuja

Laura Toska

Olta Boka


Tags: Anxhela Noti, Angela

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019