A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anxhela Peristeri

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  295
  • Origin:
  • Korçë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Anxhela Peristeri is a very famous singer and songwriter of Pop music. Anxhela Peristeri mori mësimet e para ne vendlindje, liceun artistik e mbaroi ne Tirane, ndërsa Fakultetin Akademik e kreu ne Greqi. Anxhela ka jetuar duke kënduar në Greqi ku ka marre pjesë edhe në 'X Factor', ndërsa ka mohuar lidhjen me një këngëtar grek. Pas shumë vitesh mungesë në ekranet dhe në skenat shqiptare, viti 2014 shënoi rikthimin e këngëtares Anxhela Peristeri me një këngë dhe një klip të ri të titulluar "Femer Mediatike". Edhe pse ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

3 🔥🔥

Instagram

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Per Ju (2004)


» Add A Song »

Bye Bye
S'ka Si Ne
Muza Ime
Ishe Mbret
Pa Mua
Maraz
Si Po Jetoj
Insanely In Love
Qesh
Afer Meje

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (2)


Related Artists:

Orinda Huta

Miriam Cani

Besa Kokëdhima

Rosela Gjylbegu

Samanta Karavella

Elvana Gjata

Ronela Hajati

Mariza Ikonomi

Anjeza Shahini

Vesa Luma


Tags: Anxhela Peristeri

Anxhela Peristeri in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019