Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anxhelo Miho

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
BIOGRAFIA: Anxhelo Miho është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në vitin 2012, Anxhelo Miho merr pjesë në X Factor Albania 1, ku Anxhelo arriti të shkonte deri në javën e 10-të këtij programi. Në Maj 2013, Anxhelo Miho merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Krijese E Nates". Në Eurovisionin e vitit 2017, Shqipëria përfaqësohet nga Lindita, e cila në skenë do të shoqërohet nga katër këngëtarë, një nga te cilët do jetë dhe Anxhelo Miho....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ernis Çili

Papush Sadiku

Besmir Metani

Sajmir Çili

Egzon Krasniqi

Aurel Thellimi

Xhustino Hasani

Denny

Stefan Marena

Verim Zendeli

Tags: Anxhelo Miho


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet