Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
 • Emri i Vërtetë:
 • Alex Arash Labaf
 • Vendlindja:
 • Tehran 
 • Mosha:
 • 43 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Arash është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Alex Arash Labaf është një këngëtar, artist dhe producent iranian-suedez. Arash Labaf ka lindur në Teheran, Iran. Në moshën dhjetë, ai dhe familja e tij u zhvendosën në Suedi, ku ai ende jeton. Në një intervistë me BBC Persian Television, ai ka përmendur se nëna dhe babai i tij janë nga qytetet iraniane të Shirazit dhe Isfahan, respektivisht. Gjithashtu në një nga intervistat e tij, ai deklaroi se gjyshi i tij i madh është iranian Azerbajxhan. Në...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Finalist në

Eurovision

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Luis Fonsi

Justin Timberlake

Guy Sebastian

Michel Teló

Enrique Iglesias

Tiziano Ferro

Alex Ubago

Sami Yusuf

Tom Boxer

PSY

Tags: Arash


Komente mbi këtë artist