Voci
Voci

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Arbër Voci:
  • Vendlindja:
  • Suharekë Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë

Biografia

BIOGRAFIA: Voci është një këngëtar dhe poet dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Voci apo emri i vertetë i të cilit është Arbër Voci është reper nga Suhareka. Voci merret me muzikë qysh nga viti 2008 deri më sot dmth për plot 13 vite. Karrierën e nisi si i ri me shokët e tij ku në vitin 2011 inqizoi këngën e tij të parë dhe në vitin 2012 këngën e tij të dytë, ku pastaj pauzoi për shumë vite deri sa u rikthye në vitin 2019 me këngën “Mrekulli”. Pas këngës “Mrekulli” në vitin 2019 ai erdhi dhe me disa këngë të tjera njëra pas t...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 3