Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


28 Nentori

me 28 nentor
u ngrit flamuri
ne vlore
moter marigona e qendisi
me dore

ismalil qemali flamurin
e ngriti
me 28 nentor
ise boletinin priti

festojm anekend
pleq e te rinj
1 flamur valon
kosov e shqipri

prandaj dhe ne shkolla
mesojm per flamurin
per 28 nentor
plot vjersha thurim

- Poezi nga Voci


- U dërgua nga Arbër Voci -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  1891


Komente 606