Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Arbëresha Hajdari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  32
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Arbëresha Hajdari është një këngëtare e njohur. Arbresha Hajdari eshte nje poete, piktore dhe kengetare e cila vjen nga Gjilani. Shkollimin fillor e kreu në shkollën fillore “Abaz Ajeti” në Gjilan, ndërsa shkollimin e mesëm në Gjimnazin “Zenel Hajdini” në Gjilan. Bënë studime deridiplomike në Universitetin e Prishtinës, Fakulteti i Arteve, Dega – Pikturë dhe Fakultetin Filologjik, Dega – Gjuhë shqipe. Arti është një nga veprimtaritë më të dalluara që spikatin tek Arbresha. Që në moshën fëmijër...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Dorina Xerxa

Malda Susuri

Elbenita Kajtazi

Fjolla Krasniqi

Viona Shabani

Fjolla Shala

Llollo

Blinera Krasniqi

Qendresa Batllava

Lady Cherry


Tags: Arbëresha Hajdari, Arbëreshe Hajdari, Arbresha Hajdari, Arbreshe Hajdari

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet