A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Arben Delaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
(1969-2017)  
  • Vendlindja:
  • Bajzë 
BIOGRAFIA: Arben Delaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut. Ai mbante edhe detyrën e përgjegjësit të Artit në Qendrën Kulturore të Fëmijëve në Malësinë e Madhe. Ai është vlerësuar si një nga këngëtarët më të spikatur jo vetëm në Malësi të Madhe, por edhe në të gjitha trevat e tjera shqiptare dhe në diasporë. Më datë 25 Nëntor 2012, Arben Delaj & Nikoll Buci publikojnë videoklipin "Kenge Per Zef Nishin". Më datë 25 Nëntor 2012, Arben Delaj publikon videoklipin "Ja Saman Moj Zoj Mirane". Më datë 24...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

K'non Bilbili


» Dërgo Një Këngë »

Ja Saman Moj Zoj Mirane
Kenge Per Zef Nishin
Kënga Jonë


Artistë Të Ngjashëm:

Vasillaq Gremi

Fred Delaj

Arjan Toci

Reshit Boka

Bledar Sejko

Spiro Roko

Elton Deda

Ylli Baka

Hajredin Gjeta

Ferdinant Bjanku


Tags: Arben Delaj, Ben Delaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019