Live Video

Arben Delaj - O Flamur


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/12/2014

2014-12-27T20:25:19


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Flamur" kënduar nga Arben Delaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Arben Delaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Remzie Osmani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O ne ball te arberit o
Shendrit per jete
Data e kuqe 28
E nentorit o te historise
Dita e madhe e pavarsise
Shum nderim gjithmon ksaj dite
Jet te gjat flamur e shqipe

O flamuri o flamuri o i Atdheute
Prush i zemres i Skenderbeute
Kur t'valvit ty flladi i malit
Shohim doren e Ismail Qemajlit
Mbeti pena e Naimit
Flak naganti? i Boletinit

O gjith shqiptart zemer lirie
Neper breza te mbajten ne gjie
Zemren gjakun o ta kem dhane
Per liri e per vatane
I lidh brezat o besa e burrit
Na lidh shqipja n'ball t'flamurit

O flamuro o flamuro nderi i pragut
Çmimi yt osht çmimi i gjakut
Ne lahut e ne djep te fmise
Je simbol o i shqiptarise
Veç ni gjak o na rrjedh nder vena
Gjaku i shqipes o me dy krena

Veç ni gjak o na rrjedh nder vena
Ooo gjaku i shqipes o me dy krenaMë Shumë Këngë Nga Arben Delaj:

Më Shumë...