Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Arben Delaj - Maturantet


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/01/2015

2015-01-09T21:13:32

Këngë e albumit:

"K'non Bilbili"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Maturantet" kënduar nga Arben Delaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kole Oroshi - Maturantet

Strofa I

Msimet perfunduan
ne ditar ska flet
as per not as per munges
bash i kem kaluar ditet me te bukura n'jet
s'ju harojm deri sa t'vdes
N'klasen ton te vjeter veq kujtime mbesin
per shoqnin qe e kemi pas
njeri tjetrin e kujtojm deri sa t'vdesim
lum e kend e patem n'klas

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
njeri tjetrit urojm fat
n4 an te botes mund te na shperndajn
por ne zemer njeri tjetrit
gjithmon do ta mbajm

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
luaj gjith naten e gjat
MATURANT te tjer pas nesh do te ket
por ma t'mir se na kur ska me pas ne ket qytet
Strofa II

Kjo mbremja magjike zbulon fshehtesi
qe ne zemer e kam pas
gjith kto vite ty te pate simpati
je shoqja ma e bukura n'klas
Sonte ama doren dhe vallzo me mua
nese edhe ti pranon thuaj te Dua
Dashuria let fillon

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
njeri tjetrit urojm fat
n4 an te botes mund te na shperndajn
por ne zemer njeri tjetrit
gjithmon do ta mbajm

A jemi a sjemi dridhe gjenerat
luaj gjith naten e gjat
MATURANT te tjer pas nesh do te ket
por ma t'mir se na kur ska me pas ne ket qytet

Fisniket - Maturantet

kater vjet bashke i kaluam
shkollen e mesme e mbaruam
maturanta jemi ba
erdhi koha per me u nda

nje shoqni kemi qene ne klase
nje dashni ne kemi pas
japim fund sot aventures
festojm mbremjen e matures

nje keng te bukur te kendojm
maturantet po festojne
sot po ndahemi ne pranver
a do te shihemi ndonjeher

nje keng te bukur po kendojm
maturantet po festojne
lot ne faqe na kan mbet
a do te shihemi me ne jete

kush me 2 e kush me 4
kush me 5 e kush per hater
shoke e shoqe perqafuar
sot nga shkolle kem me u larguar

cilin do ta lem te parin
pershendesim kujdestarin
profesor ju perqafojm
fjalet e tua si harrojm

nje keng te bukur po kendojm
maturantet po festojne
sot po ndahemi ne pranver
a do te shihemi ndonjehere

nje keng te bukur po kendojm
maturantet po festojne
lot ne faqe na kan mbet
a do te shihemi me ne jete

nje keng te bukur po kendojm
maturantet po festojne
sot po ndahemi ne pranver
a do te shihemi ndonjehere

Xhela - Maturantet

Të dy jemi në një gjeneratë
Të dy presim ma shum nga kjo natë
Kemi pritur deri tash, janë dy fjal që kurr s'ti thash
katër vite n' pritje të lashë.

Ishe shoqja ime deri dje
Po per mua sonte ndryshe je
Ndryshe je e ndryshe jam
Po të tjerët faj s'të kan
Krejt qa patëm n'zemër nuk i tham

Sonte s'po di nga t'ia filloj
Oh maturante moj
Nëse të puth dy tri her
Për t'madhe mos ma merr

Sonte s'po di nga t'ia filloj
Oh maturante moj
Sa i qel leht i mbyll syt
Do t'jam te gjoksi yt

A e sheh se s'mund të ri i qetë
Vetëm disa çaste na kan mbet
Zemra m'dridhet pa pushim për kët natë që s'ka mbarim
Në kët nat që shkruhet fati im

Sonte s'po di nga t'ia filloj
Oh maturante moj
Nëse të puth dy tri her
Për t'madhe mos ma merr

Sonte s'po di nga t'ia filloj
Oh maturante moj
Sa i qel leht i mbyll syt
Do t'jam te gjoksi yt.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Arben Delaj:

Më Shumë...