A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  42
  • Origin:
  • Labovë (Gjirokastër) 
  • Age:
  • 61
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Arben Duka is a very famous writer and songwriter. Arben Duka ka mbaruar Akademinë Ushtarake dhe UNIVERSITETIN "ALEKSANDëR XHUVANI". Ka ndofta biografinë më të pasur letrare dhe artistike në vënd. Eshtë autor i mbi pesëdhjetë vëllimeve poetike të botuara e të ribotuara gjer në pesë herë. Eshte bashkëautor në rreth tre mijë këngë të të gjitha zhanërve duke filluar qysh nga viti 1974. Ka dhjetra çmime si autor dhe bashkëautor në gjininë e këngës, ku spikasin shtatë çmime të para në Festivalet Kombë...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

» Add A Poem »

» Add A Poem »

Song Lyrics

Loading... Please wait
See More


Related Artists:

Francesko Petrarka

Vorea Ujko

Gjon Buzuku

Odhise K. Grillo

Ali Podrimja

Ervin Hatibi

Petro Marko

Esad Mekuli

Asdreni

Azem Shkreli


Tags: Arben Duka

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019