Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arben Kurteshi
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 19 Maj 1972
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Arben Kurteshi është shkrimtar. Shkollën fillore e kreu në SHF “Selami Hallaçi”, ndërsa të mesmen në gjimnazin “Zenel Hajdini”, drejtimi i mjekësisë. Më 1991 migroi në Zvicër, ku edhe vazhdoi shkollimin në Kolegjin Akademik “Akademie Gesellschaft” (AKAD) në Cyrih, drejtimi Ekonomi e ndërmarrjeve.
Arbeni është njohës i mirë edhe i gjuhës gjermane, angleze dhe frënge. Përveç punës profesionale si menaxher farmaceutik, ai merret edhe me shkrime, kryesisht të poezive, me sport etj. Është i martuar, baba i dy vajzave dhe jeton në Cyrih të Zvicrës. Arbeni mban kontakte të shpeshta me familjen dhe miqtë në vendlindje.
Vëllimi me poezi “Tingujt e zemrës” është libri i tij i parë.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist