Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arbinio - Favela  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Teksti:

Arbinio

Produksioni:

Čekic

Komente

Asnjë Koment

12/09/2020

2020-09-12T18:00:12+00:00


"Favela" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Arbinio.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Arbinio i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Matolale. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Lagjet tona si Favela
Mezi pres qe t`vi e diela
Pare t`ndryshme pare t`shpeshta
Sukses kam se sukses desha
Se di pse t`ka ik buzeqeshja
Futem n`luft sic futem n`rreshta
Ju po tregoni vec vjersha
E kuptova sa vlen heshtja

N`rrug mora bleukoplonomi
Jom G deri n`monotoni
Prototip kshu ska asnji
Pi deri sa boj Vit t`Ri
Tu bo gara moto GP
Koka bardh edhe shpirti i zi
Vi me 1 Golf GTI
Un jom G jo nuk je ti

Tani m`thoni se ca boni
Kur t`vij me nji stil tomsoni
S`keni asgjo s`meritoni
E din t`gjith kush eshte Kampioni
Mu ka djeg dhe mikrofoni
Ja kam blloku dhipin si tamponi
Ajo rri tu m`pa mu nga ballkoni
E di mir se kush eshte Doni

Ref.
Shqipe sa xhiron se sa
Tu rrit standartin like Canada
Marim pagesat dhe ca
Liket jan t`omla bakllava
I`m a hood star o la
I`m a hood star o la
Rrrrratatataa...
I`m a big man o la
I`m a hood man o la
Favela...
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Brrrrrrr...
Favela...
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Lagjet tona Favela

Nisem on a road Mati
Vetem ose vet i sati
Dukem si iluminati
Jo s`je pjes e ktij debati
Thyhet banka 8 sahati
8 dhipa n`shamanje i lagi
Kutohet qe m`ka ardh vakti
Nuk po m`ze mo as krevati
Tu pa ondrra me Bacardi
Me 1 Jaht vet i disati
Kom synimin qe s`e pati
Asnji nga juve me daki
N`rrug na kishe tu bo party
Njejte na ke vec ka ndrru kati
Cunat po m`thojne o John Gotti
N`realitet jom me i qarti

Ok lali shkojm avanti
Ktyne tjerve ju ka skadu mandati
Gati per lufte sikur jom nga Baghdadi
Nese ka lek at`here ky eshte debati
Ky eshte problemi i japim zgjidhje
Nga askushi, dikushi me lidhje
Ti nuk njeh tipa qe merem ke kille
Fuck whatever you feel

Ref.
Shqipe sa xhiron se sa
Tu rrit standartin like Canada
Marim pagesat dhe ca
Liket jan t`omla bakllava
I`m a hood star o la
I`m a hood star o la
Rrrrratatataa...
I`m a big man o la
I`m a hood man o la
Favela...
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Brrrrrrr...
Favela...
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Hu Je Favela
Lagjet tona FavelaKomente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet