Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arcangel

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
 • Emri i Vërtetë:
 • Austin Santos
 • Vendlindja:
 • New York 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Arcangel është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, R&B dhe reggae. Austin Santos, better known by his stage name Arcángel, is a singer and songwriter. He was born in New York City, and eventually moved to Puerto Rico in 2002, interested in becoming a performer of reggaeton, a contemporary Latin American urban music genre. While living in Puerto Rico, he would eventually form part of a popular then-underground reggaeton act, Arcángel & De La Ghetto. The duo eventually went on to make songs that became popular amo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Wiz Khalifa

Adam Lambert

Bruno Mars

Ron Pope

Pitbull

Lil Wayne

Justin Timberlake

Chris Brown

Jason Derulo

Tito El Bambino

Tags: Arcangel


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet