Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardian Bujupi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  587
 • Vendlindja:
 • Prishtine 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani 
 • Mosha:
 • 30 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ardian Bujupi është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ardian Bujupi është këngëtar shqiptar nga Kosova me vendqëndrim në Gjermani. Familja e Ardianit migrojë në Gjermani kur ai ishte vetëm 1 vejeç. Rrethanat dhe vështërsitë që i solli emigrimi bënë që Ardiani të jetë ngushtë i lidhur për familjen. I ati, Bashkimi dhe e ëma e tij Taiba, me tu vendosur në Gjermani, në Haidelberg, u përpoqën që të krijonin kushte brenda mundësive për shkollimin e fëmijëve të tyre. Kështu teksa dy motrat e tij tani vijo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Komente

99 🔥Rahat (2019)

★★★★★

Arigato (2018)

★★★★★

Melodia (2017)

★★★★

Ardicted (2015)

★★★★★

To The Top (2011)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (33)

27
23
24
15
2
2
2
3
17
2
2
38
46
51
3
17
5
31
43
10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Seldi Qalliu

Elgit Doda

Irkenc Hyka

Ermal Fejzullahu

Lyric Master

Getinjo

Capital T

2Ton

Majk

Mozzik

Tags: Ardian Bujupi


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet