Ardian Limanmera
Ardian Limanmera

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Rahovec Kosovë
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Shtator 1986
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha

Biografia

BIOGRAFIA: Ardian Limanmera është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. Me muzikë mirret qysh i vogël, kur ishte 13 vjeç, ku ka kënduar në Pallatin e Kulturës në Rahovec. Zbuluesi i talentit të tij ka qenë Fatmir Pista, i cili punonte me Afrim Muçiqin. Fatmir Pista e nxiti që të mirret me muzikë. Me Ardianin këndonin edhe familjarët, si e ëma, xhaxhai e të tjerë. Ardiani thotë : "Kënga popullore është ushqimi i shpirtit, me ëndje e këndoj dhe me dëshirë të madhe e interpretoj". Ai është i martuar dhe ka dy çuna, i ma...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 1