TEKSTESHQIP

Ardit Çuni & Çiljeta
Oj Dashni
Lyrics

Refreni
Oj dashni oj dashni
Oj dashni oj dashni a e di sa her mke pi
Oj dashni oj dashni o me mu o me asnji

Ciljeta
Ah sa jane mundu njerzit ne na
Sa kohe na kane marre
Vec ket here ja dolen me na nda
a nuk o gjynah
ah sa poshte na hodhe
botes i besove
ti prap me do, mos me harro as sot
Qaj Zemer ti se do njeri
Qaj zemer sot
se te humba kot

Refreni
Oj dashni oj dashni
Oj dashni oj dashni a e di sa her mke pi
Oj dashni oj dashni o me mu o me asnji

Arditi
A e kam menu nojher me dek une per dashni
Dikur une kam qesh po sot bej be per syte e zi
U lodha me te harru po se bona dot
ma mire tishim martu e sdo ikte kot
shpirtin ma ke marre ti
mke bo dhe mu tmarr ti