Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ardit Gjebrea - Jeto Dhe Jeten Time

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeto Dhe Jeten Time".
3. Video është e këngës "Jeto Dhe Jeten Time", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ardit Gjebrea - Jeto Dhe Jeten Time  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  16

Këngë e albumit:

"Ardit Gjebrea"

Komente

Asnjë Koment

04/11/2011

2011-11-04T12:30:53+00:00Jeto dhe jeten time po e deshe
eja dhe merre, veç jeto...

Ata qe s'duan dashurine
nuk dine se ç'eshte miresia
folene e ngrene ne erresire
edhe mbi ty leshojne stuhira

Se jane mesuar te zvarriten
te te helmojne pastaj te vdesin
pa prekur trupin tend te ngrohur
nga afshi i puthjes, ledhatimit

Dhe pena ime nis e shkruan
kaq e lodhur nga mundimi
kerkon nga ty dhe merr dy fjale
dhe ndalet lumi i zemerimit

Te Dua, Te Dua, Te Dua
o fjale hyjnore e esaj bote
u peshperite nga buze e dashuruar
qe fryme ty te dhane

Shume te kerkova gjersa te gjeta
dhe nese vdes mos u trishto
por ti jeto...

Neper rruget e dashurise
enden kenget dhe legjendat
neper vargjet e poetit
zemren ka ajo

Dhe ne vija pentagramesh
derdhet shpirti i nje artisti
por dicka pa thene ka mbetur
le te tjeret ta tregojne...

Jeto dhe jeten time po e deshe
eja dhe merre, veç jeto...

Ata qe s'duan dashurine
nuk dine se ç'eshte miresia
folene e ngrene ne erresire
edhe mbi ty leshojne stuhira

Se jane mesuar te zvarriten
te te helmojne pastaj te vdesin
pa prekur trupin tend te ngrohur
nga afshi i puthjes, ledhatimit

Dhe pena ime nis e shkruan
kaq e lodhur nga mundimi
kerkon nga ty dhe merr dy fjale
dhe ndalet lumi i zemerimit

Te Dua Te Dua Te Dua
o fjale hyjnore e esaj bote
u peshperite nga buze e dashuruar
qe fryme ty te dhane...

Shume te kerkova gjersa te gjeta
dhe nese vdes mos u trishto
por ti...

Dhe jeten time po e deshe...
eja dhe merre por ti jeto...

Akordet:

Intro:

Ebm Bb7 Ebm Bb7
e|----------------------6-7-6---6-7------------------------------------|
B|----------6-----6-7-9-------------9-6--------------------------------|
G|----8---7-----8-----------------------8-7----------------------------|
D|--8---------------------------------------8--------------------------|
A|---------------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------------|Ebm B
Jeto dhe jeten time po e deshe
Bb Ebm
eja dhe merre, vec jeto......

Ebm
Ata qe sduan dashurine
B
nuk dine se ceshte miresia
F#
folene e ngrene ne erresire
C#
edhe mbi ty leshojne stuhira


Bb7
Se jane mesuar te zvarriten
Ebm
te te helmojne pastaj te vdesin
C#
pa prekur trupin tend te ngrohur
F#
nga afshi i puthjes, ledhatimit


Bb7
Dhe pena ime nis e shkruan
Ebm
kaq e lodhur nga mundimi
C#
kerkon nga ty dhe merr dy fjale
F#
dhe ndalet lumi, zemerimi


Bb7
Te Dua, Te Dua, Te Dua
Ebm
o fjale hyjnore e kesaj bote
B
u peshperite nga buze e dashuruar
Bb
qe fryme ty te dhane


B
Shume te kerkova gjersa te gjeta
Bb7
dhe nese vdes mos u trishto
B
por ti jeto....

Key change to Em (+1 half-step)
Intro (+1 half-step)

Em
Neper rruget e dashurise
C
enden kenget dhe legjendat
Am
neper vargjet e poetit

zemren ka ajo


B7
Dhe ne vija pentagramesh

derdhet shpirti i nje artisti
C
por dicka pa thene ka mbetur
B7
le te tjeret ta tregojne...


Em C
Jeto dhe jeten time po e deshe
B7 Em
eja dhe merre, vec jeto...


Em
Ata qe sduan dashurine
C
nuk dine se ceshte miresia
G
folene e ngrene ne erresire
D
edhe mbi ty leshojne stuhira


B7
Se jane mesuar te zvarriten
Em
te te helmojne pastaj te vdesin
D
pa prekur trupin tend te ngrohur
G
nga afshi i puthjes, ledhatimit


B7
Dhe pena ime nis e shkruan
Em
kaq e lodhur nga mundimi
D
kerkon nga ty dhe merr dy fjale
G
dhe ndalet lumi, zemerimi


B7
Te Dua Te Dua Te Dua
Em
o fjale hyjnore e kesaj bote
C
u peshperite nga buze e dashuruar
B7
qe fryme ty te dhane...


C
Shume te kerkova gjersa te gjeta
B7
dhe nese vdes mos u trishto

por ti....

Em C B7 Em
e|----7--------------7-8-7---------------------------------------|
B|--------10-8-8--10-------10-8-7---7-8-7------------------------|
G|---------------------------------------------------------------|
D|--9-------------------------------------10-9-------------------|
A|---------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------|

C
Dhe jeten time po e deshe...

e|-------------------------|
B|-----8-7-----------------|
G|---9--------7------------|

B7 Em B7 Em B7 Em
eja dhe merre por ti jeto...


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet