Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Bunker Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Me mijra bunkere i mban permbi vete
Â…kjo toe e duruar
Shenjtori ai, jane kryqe te rene
Â…per supet e tua.

Bunker,
Rronte mundimi per nje lufte imagjinare.
Bunker,
Kur ti enderroje pak drite liri dhe paqe

E dridheshe nen to si ne shtratin e ftohte
E qaje si nena qe femije nuk lind dot

(refren)
O Zot ne qofsh me mua
Â…me jep nje grusht te forte
Ti bie etij mali me hekur dhe me dore
Me diellin perqafuar te puthem dhe nje here
Kjo toe e stermunduar rilindje te ndjeje
O vella me nje emer jepma pra doren
Hapur mbaj zemren ti flasim sot botes

Miliona bunkere mbi shpinen e botes,
Â…u ngriten ne shekuj
Sa jete pa jetuar, sa enge pa enduar
...aty jane tretur

Bunker,
Jo nuk i ndjeve si stinet kur nderrohen
Bunker,
Zogjte mbi ty jo nuk vijne te çlodhen

Dhe flije si foshnja ne shtratin e ftohte
Dhe dridhet e qan se s'ka kush ta ngrohe

(Refreni 2 here)
Mbi muret qe bien jemi ne

Bunker
Bunker
Bunker


Ky tekst u dërgua nga  Valentina

Ardit Gjebrea - Bunker
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bunker".
3. Video është e këngës "Bunker", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 0