Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Një Mesazh (Kenga Magjike 2006) (Feat. Saimir Pirgu)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

[Ardit Gjebrea]
Gjunjezuar para teje rri
flake e shpirtit digjet ne qiri
doren tende e pres ne nje bekim
falem ZOTI
im

Lavde e hymne une per ty kendoj
marr nga fryma jote te jetoj
Perendi une ty te adhuroj
vec tek ti besoj

[Saimir Pirgu]
Nese zerin e degjon
Nese zemren e lexon
me beko o ZOT
Dhe kur emrin ty ta fshim
kur ta prishem dhe shtepine
ti na fale Zot

Nje mesazh nga qielli na dergo,
dhe me fjalen tende na çliro
dhe nga djalli i tokes na shpeto,
na shpeto o ZOT

[Korri]
Me meshiren tende na ndihmo
dhe me krahet tua na mbulo
vime ne rrugen tende, ne besojme
Ne besojme o ZOT

[Ardit Gjebrea]
Forcen time gjej tek ti
vec tek ti une gjej gezim
je bariu im
Ne parajse e jo ferr
kur te duash ti me shpjerr

[Saimir Pirgu]
Nje mesazh nga qielli na dergo,
dhe me fjalen tende na cliro
e nga djalli i tokes na shpeto,
na shpeto o ZOT

Me meshiren tende na ndihmo
dhe me krahet tua na mbulo
vime ne rrugen tende, ne besojme
Ne besojme o ZOT


Ky tekst u dërgua nga Naim Arifi

Ardit Gjebrea - Një Mesazh (Kenga Magjike 2006)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Një Mesazh (Kenga Magjike 2006)".
3. Video është e këngës "Një Mesazh (Kenga Magjike 2006)", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 0