Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Debora Zbardhi Malet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4

Dëbora zbardhi maletë
Dhe fushën tatëpjetë.
Se njerëzia më spo dalin dot
Se rruga është e shkretë.

Të thashë moj syzezë
Se më s’këndon bilbili.
Se fletët zunë po bienë
Dhe po afrohet dimri.

Të thashë moj syzezë
Që të mos dashurohemi.
Dashuria është e ëmbëlë,
Po do t'na hidhërojë.Akordet:

D ————–
Debora zbardhi malete

——————– A7
dhe fushat tatepje………te

—G————-D
njer…zia me spo dali…….ne

—————-xx2223—-D
dhe rruga eshte e shkre…….te

Të thashë moj syzezë
Që të mos dashurohemi.
Dashuria është e ëmbëlë,
Po do t’na hidhërojë.
Të thashë moj syzezë
Se më s’këndon bilbili.
Se fletët zunë po bienë
Dhe po afrohet dimri.
E tash që u dashuruamë
Dhe më s’këndon bilbili.
Se gjethet zunë po bienë
Se po afrohet dimri.

Ardit Gjebrea - Debora Zbardhi Malet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Debora Zbardhi Malet".
3. Video është e këngës "Debora Zbardhi Malet", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 0