Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Nëse Një Ditë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  2

Jam munduar të të largoj
Dhe ti afrohesh më tepër drejt meje
Veç trokitje në portën time dëgjoj

Nëse një ditë
Do të trokasësh
Ti në portën time
Po të jetë vjeshtë
Ç'do ndodh me ne se di
Se di

Gjethet do të
Krijojnë pejsazhin
Dashurinë e stinës
Që ndarjen jo
Se deshi kurrë se si
Kurrë se si

Nëse një ditë
Ti do trokasësh
Në portën time
Po të jetë dimër
Ti do të gjesh
një zjarr të ngrohte

Dhe bora do të treret sot
Nga e ardhmja tënde
Por ç'ke që do
Qëndrohem në kur adresën tonë

(refren)
Nëse një ditë
Do trokasësh ti në portën time
Dhe të gaboj kjo të të ndodh
Patjetër

Por të kesh çelur
Ndaj të pres sërish sërish
Pa ndrojtje

Dhe të jesh thinjur
Me madje
Dhe e verbër

Nëse një ditë
Do të trokasësh
Ti në portën time
Po t'jetë pranverë
Ta flakësh e hidhërimit

Do të këndoj
Në rrugë veç këngë
Sa e herë me lule
Të t'jemi bashkë
Në dhomën e gëzimit
E gëzimit

Nëse një ditë
Ti do trokasësh
Në portën time
Po t'jetë verë
Ti do ta çmendësh edhe detin

Dhe si për inat
Të mijëra dallgëve
Do vish me vrull
Të marri gjallë është thuja shpirtit

(refren)
Dhe ti një ditë
Do ti japësh ti kuptim ksaj jete
Dhe të gaboj kjo të të ndodh
Patjetër

Por të kesh çelur
Ndaj të pres sërish sërish
Pa ndrojtje

Dhe të jesh thinjur
Me madje
Dhe e verbër

Nëse një ditë
Do ti japësh ti kuptim ksaj jete
Dhe të gaboj kjo të të ndodh
Patjetër

Por të kesh çelur
Ndaj të pres sërish sërish
Pa ndrojtje

Dhe të jesh thinjur
Me madje
Dhe e verbër


Ky tekst u dërgua nga Enio Kovaci


Nuk kemi video për këtë këngë.
Ardit Gjebrea - Nëse Një Ditë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nëse Një Ditë".
3. Video është e këngës "Nëse Një Ditë", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 0