Më mbaj mend (për 1 muaj)

Argjend Hasani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  26
 • Vendlindja:
 • Llashticë (Gjilan) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 46 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Argjend Hasani është një shkrimtar i njohur. Argjend Idriz Hasani kreu shkollën fillore ne Llashticë. Të mesmen në Gjilan, ndërkaq studioi Fakultetin Ekonomik në Prishtinë. Me krijimtari letrare merret që nga viti 1986. Ka marrë pjesë në orë të shumta letrare, ku për cilësi të shkrimeve shpesh është shpërblyer. Edhe në jetën e përditshme i gjithë aktiviteti i tij lidhet me publicistikën, gazetarinë e kulturën në pergjithësi, kështu: * Ka qenë gazetar i gazetës ”Pavarësia NEWS”, 2006 * K...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Shefik Arifi

Fahredin Shehu

Avni Azizi

Jeton Kelmendi

Leo Gjata

Dhimiter Nica

Sulejman Krasniqi

Imri Trena

Skender Lazaj

Trifon Xhagjika

Tags: Argjend Hasani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet