TEKSTESHQIP

Argjent Selimaj & Marigona Imeri
Potpuri (Gezuar 2024)
Lyrics

Dit e nat un po mendoj
qysh me t'shti ne dor
veq e imja do te jesh
me qef a me zor
krejt deshirat qe i ke
e qe i kishe lyp

Un jam ai qe ti plotsoj
sa hap e mbyll syt
2x

I thua nanes tande
jam vajz pa behane
ma t'mir e ma t'sinqert
veshtir kishe gjet
2x

Dit e nat un po mendoj
qysh me t'puth njeher
para meje tjeter kush
s'besoj qe te merr
krejt deshirat qe i ke
e qe i kishe lyp

Un jam ai qe ti plotsoj
sa hap e mbyll syt
2x

I thua nanes tande
jam vajz pa behane
ma t'mir e ma t'sinqert
veshtir kishe gjet
2x


Qka m'ka syri qe m'loton
o dhimt e zemres sun i mban
2x

Dashnorja me ka harru
e me tjetrin esht perqafu
prej vegjlimit dashnin ja kam fal
tash po shkon me tjeter djal

A e din mor djal qka je tuj vepru
ne rini n'dhe don mem qu
2x

Kujtimet e mia tash
tash kam mej harru
beso more djal
veq per ty jam tuj kendu

A e din mor djal qka je tuj vepru
ne rini n'dhe don mem qu
2x

Kujtimet e mia tash
tash kam mej harru
beso more djal/vajz
veq per ty jam tuj kendu


Kajrajfili vogel o kajrajfili vogel
2x

O je si moll e ombel moj e vogel o
2x

Kajrajfili vogel o kajrajfili vogel
2x

O je si moll e ombel moj e vogel o
2x