Ari Alia
Ari Alia
Ari Alia
  • Vendlindja:
  • Shkodër Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali Itali
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Janar 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Ari Alia është këngëtar i njohur. Ari Alia ka lindur ne qytetin e Shkodres me daten 23/01/1989 dhe eshte nje kengetar i muzikes Popullore, i cili kendon ne gjitha trevat shqiptare. Ka mabruar shkollen e muzikes (Preng Jakova) dhe ne vitin 2012, ka mbaruar liceun Artsitk Jordan Misja ne Tirane. Ne moshen 17 vjecare ka vazhduar te performoje ne dasma ne qyetin e tij te lindjes, Shkoder ku ai ka punuar per shume vite.

Ne vitin 2015 u shperngul ne veri te Italise, ne Milano, ku edhe sote jeton edhe karrjera e tij sa vjen e rritet. Ne Itali kendon ne shume koncerte e festa familjare. Bendi i tij eshte Shoqëria Muzikore Alba Live, ndersa telefoni i tij eshte 0039 38872 39 505.

Më datë 3 Nëntor 2017, Ari Alia publikon videoklipin "Syri I Bukur".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0