A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ariana Grande

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  283
  • Emri i Vërtetë:
  • Ariana Grande-Butera
  • Vendlindja:
  • Boca Raton, Florida 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Ariana Grande është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ariana Grande-Butera, known professionally as Ariana Grande, is an American singer and actress. She began her career in the Broadway musical 13, before landing the role of Cat Valentine on the Nickelodeon television series Victorious in 2009. After the show ended, Grande rose to prominence as a teen idol on her own spinoff, Sam & Cat. Grande's musical career began with the soundtrack Music from Victorious (2011). She signed a recording contrac...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

4 🔥🔥

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Selena Gomez

Taylor Swift

Miley Cyrus

Demi Lovato

Laura Esquivel

Tal

Kat Dahlia

Jordin Sparks

Kelly Clarkson

Katy Perry


Tags: Ariana Grande

Ariana Grande në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019