Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk ka akoma asnjë votë

 • Vendlindja:
 • Llukë Të Epërm 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani 
 • Mosha:
 • 68 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Arif Molliqi është një poet i njohur. U lind në Llukë të Epërm të Deçanit, ose saktësisht, me 11 janar 1953 hapi sytë për herë të parë në Llukë. Shkollimin fillor dhe gjimnazin i kreu në Deçan. Studioi në Universitetin e Prishtinës, për gazetari. Në moshën e rinisë filloi të shkruajë dhe botoi poezi. Fillimisht shkroi satirë me pseudonimet Boksh Baruti, Topuz Bërryli, më vonë poezi, prozë dhe dramë. Deri më tash ka botuar këto libra: 1. “Simfoni për darkën e qenve”, poezi, Prishti...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Islam Balaj

Avdush Canaj

Musa Jupolli

Sabri Hamiti

Sefedin Xhafolli

Nexhat Halimi

Agim Desku

Tyran Prizren Spahiu

Halil Xani

Mustafe Ismaili

Tags: Arif Molliqi


Komente mbi këtë artist