Arif Vladi
Arif Vladi
Arif Vladi
  • Vendlindja:
  • Lurë Shqipëri
  • Mosha:
  • 66 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Arif Vladi është këngëtar i njohur. Në vitin 1991, Fatime Sokoli & Arif Vladi publikojnë albumin "Këngë Atdhetare".

Në vitin 1994, Arif Vladi publikon albumin "S'na La Hasmi Me U Rrit Bashkë".

Në vitin 1999, Arif Vladi publikon albumin "Marshi I Uçk-së".

Më datë 10 Nëntor 2018, Arif Vladi, Ilir Shaqiri & Nikolle Nikprelaj publikojnë videoklipin "Kaloresi I Lirise". Muzika e këngës u punua nga Edmond Zhulali, teksti u shkrua nga Ilir Shaqiri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edmond Zhulali.

Më datë 7 Dhjetor 2019, Arif Vladi & Kastriot Tusha publikojnë videoklipin "Per Ty Shqiperi". Muzika e këngës u punua nga Edmond Zhulali, teksti u shkrua nga Çun Lajçi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edmond Zhulali.

Më datë 9 Shkurt 2020, Arif Vladi publikon videoklipin "Rexi Amerikani".

Më datë 11 Shkurt 2020, Arif Vladi publikon videoklipin "Djemte E Dibres, Djemte E Camit". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Edmond Zhulali.

Më datë 18 Shkurt 2020, Arif Vladi publikon videoklipin "Lisi I Gjakut Lisi I Trimave". Muzika e këngës u punua nga Edmond Zhulali, teksti u shkrua nga Agim Doçi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edmond Zhulali.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: arsimdiber arsimdiber  Komente 0