Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arif Vladi - Liqejt E Lurës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  25

Ne maje t'kunores o
Me pisha t'rrethuar x2

Jan Liqejt e Lures o
Gjith me uj t'kulluar x2

Ref...
Dhe sa bukur valet duken
Bashk me lulet kur valviten
Si Liqejt e Lures pra
Oj kerkund nuk ka

Je e bukur moj vendlindje
Sa te dua Lura ime
Si Liqejt e Lures pra
Oj kerkund nuk ka

Ky Liqen i luleve
Ma i bukri i ktij vendi x2

Kur leshon dielli rrezet o
Shkelqen si argjendi x2

Ref...
Dhe sa bukur valet duken
Bashk me lulet kur valviten
Si Liqejt e Lures pra
Oj kerkund nuk ka

Je e bukur moj vendlindje
Sa te dua Lura ime
Si Liqejt e Lures pra
Oj kerkund nuk ka

...

Ref...
Dhe sa bukur valet duken
Bashk me lulet kur valviten
Si Liqejt e Lures pra
Oj kerkund nuk ka

Je e bukur moj vendlindje
Sa te dua Lura ime
Si Liqejt e Lures pra
Oj kerkund nuk ka


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiberArif Vladi
Publikimi: 18/11/2012
Muzika & Teksti: Hilmi Kolgjegja


Arif Vladi - Liqejt E Lurës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Liqejt E Lurës".
3. Video është e këngës "Liqejt E Lurës", por nuk këndohet nga Arif Vladi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arif Vladi:


Komente 0