Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arif Vladi - U.Ç.K. Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3

Oj kosov o djep lirie
Cdo kun shpi e nji bajrak
Uck-ja t'paska hije
Per atdhe po derdhet gjak

2x Po luftojn djemt e kosoves
2x Prej drenice n'mal t'gjakoves

Per atdhe lokja m'ka lee
Per flamurin kuq e zi
Jam ushtar ne uck
Do ti sjell vendit liri

2x Brez m'bas brezi ne keto votra
2x Jam i lasht sa vet evropa

Jo se l'shoj ooo as nji pllamb toke
Dy gisht ball te arkitole

2x Se ktu jam dem baba dem
2x Per kosov jap shpirtin tem
Qofsh i pushkes je shqipetar
Ta m'brojm vendin gllav per gllav

2x Se ktu jam dem baba dem
2x Per kosov jap shpirtin tem.


Ky tekst u dërgua nga Behar islami TetovArif Vladi
Publikimi: 06/12/2015


Arif Vladi - U.Ç.K.
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "U.Ç.K.".
3. Video është e këngës "U.Ç.K.", por nuk këndohet nga Arif Vladi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arif Vladi:


Komente 0