A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Arjan Korkaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  16
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Arjan Korkaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut, popullore qytetare dhe popullore dasmash. Një këngëtar që për çdo ditë po fiton terren. Hapat e para të këngës i hodhi në Greqi, por atdheu i tij i hapi dyert e suksesit. Gjithmonë s’e ka pëlqyer rrymën e këngës “Tallava”, por beson tek suksesi i këngës së pastër popullore shqiptare. Nga ana tjetër ai se mohon se këngëtaret femra janë më të pëlqyerat në tregun shqiptar për shumë arsye. Arjani ka filluar që në moshën 23 vjeç të këndojë. Pra, në lulen e rinisë. Kishte shumë ngacmime nga sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ylli Baka

Xhevair Akulli

Shkelzen Shpenadija

Gjovani Gjonaj

Besnik Shateli

Enigma

Bekim Kastrati

Bajram Asllani

Markelian Kapedani

Fahrush Azemi


Tags: Arjan Korkaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019