Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Arjeta Vllasa - Larg Nga Syte


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

04/01/2015

2015-01-04T20:54:03


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Larg Nga Syte" kënduar nga Arjeta Vllasa.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shkurte Gashi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

2x:
Ëndërr nuk të pashë,
nuk të putha,s`të ledhatova,
nuk po them që spo më dhemb,
nuk po them që të harrova.

Ref 2x:
Larg nga sytë,larg nga zemra,
i`u thaftë goja kush ka thanë,
jo mos më ik veq nga ëndërra,
s`di çka të bëjë që të kam pranë.

Ditët ikën shkuan,
dhe në mua plagë lanë,
me të tjerët rri e flas,
ty që të dua ,
s`të kam pranë.

Ref 2x:
Larg nga sytë,larg nga zemra,
i`u thaftë goja kush ka thanë,
jo mos më ik veq nga ëndërra,
s`di çka të bëjë që të kam pranë.Më Shumë Këngë Nga Arjeta Vllasa:

Më Shumë...