Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arlinda Gaxherri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  27
 • Vendlindja:
 • Junik 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Arlinda Gaxherri është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Që nga viti 1994 jeton me nënën dhe vëllaun në Biel/Bienne të Zvicres. Arlinda e ka kryer shkollën fillore, të mesmen dhe të naltë komerciale në Zvicër. Tani merret me muzikë, këndon dhe është tekstshkruese, po ashtu merret dhe me sport. Ka qenë tre herë kampione e kantonit Jura në tenis. Që në moshë te vogël, Arlinda ka imituar këngëtaret e huaj në gjuhen angleze dhe franceze. Ka qenë e çmendur për Alicia Keys dhe Beyonce Knowles dhe pastaj ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Nora Muqaj

Shkenda Dubova

Vesa Smolica

Mirsa Kerceli

Bubulina Krasniqi

Monika Salihu

Teuta Kurti

Edita Sopjani

Sara Kalaveshi

Fjolla Morina

Tags: Arlinda Gaxherri, Arlee Lacosta


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet