TEKSTESHQIP

Arma
S'ka Respekt
Lyrics
(Feat. Orgest Langa)

Fola me vetveten tu kriju dicka prej jetes,
tash mora dhe frymzimin, pas me i shku gjithmon tvertetes.
me pak fjal e me shum vepra,krejt po dihet e verteta.
tash ju them 1 selam, se ska burra po ka lepra.
s'asht gabim qysh kam than, vdekje t'ran gjithmon tradhtarit.
me pas kan vet vet ligji,u kish mshu njerzve nven t'gomarit.
mire e di qe sa here tfoli, krejt po mthojn gabim e ki.
valla mire qe spo mlen zori, se fort nanen ta kish qi.
vet u rrita qe i vogel, 5 ninulla n'at mi knonin.
qe u rrita qe ku dola, tu e nez dhe mikrofonin.
folni llapni sa here t'doni, po kurr hiq spo mun um nalni.
i kalova vet krejt sfidat, kshtu qe ske nevoj tmi falni.
Tash ti foli paksa djallit,qe tvij zjarri e ta marri.
valla una paskam lind angjell, per kerken nuk po mhan k***
I not needed I not needed,  I am ARMA I am Gangsta.
I don't cear for your beaches, MY BIG COUNTRY IT'S ALBANIA.

Refx2
Me mungojn mu fjalt e zotit, Kur me njerzit shpesh po folin.
Me mungon dashnia e nanes, se rrespekti prej sai mdoli,
Po ktu hic nuk ka dashni, se è dojn tetan per vete,
Kur u shkel vec rrota bishtin, he bre thojn ARMA ku mbete.

U mora me pune t'mija,Tu e njek vet rrugen e zotit,
Sa shum here mka kap merzia,tu jetu me njerz prej kotit,
Tu i lan me fol per mu,tu mi shtu kurajon jetes.
Tu mdhan forc per me jetu,tu mi sbardh dhe faqen jetes.
Asnjehere sjam kan i pist, po qe sot po mbajn me sha.
Po prap mire qe s'hyjne n'familje, se per bes i kisha vra.
Gjith jam un engjell djali, po kto fjalt po mkthejn  mu djalli.
Mos harroni ca thot grupi,Ligji jone vdekje tredhtari.
Pse nuk qyrni punt e juaja, mos u merrni me fjal te botes,
Vertet zoti asht ne qiell,po shikon dhe njerzt e tokes.
Une u bana pak bajat,se rrugtimi mkthej per vete,.
Vai a fare un Po in culo, e atehere mtrego ca gjete.
Fjalt mu mdalin sikur plumi, aq ma mire kur du me sha.
Ju kur folni i merr lumi, se è din se c'kuptim ka.
Boll tash myllim faqen tane, sa ma z'dihet ca po duhet.
Krejt ca folin krejt ca llapin, prej familjes shum te ruhet.

Refx2
Me mungojn mu fjalt e zotit, Kur me njerzit shpesh po folin.
Me mungon dashnia e nanes, se rrespekti prej sai mdoli,
Po ktu hic nuk ka dashni, se è dojn tetan per vete,
Kur u shkel vec rrota bishtin, he bre thojn ARMA ku mbete.

DËRGOI:
INFO
Në mënyrë që ta shijojmë edhe më shumë, produkti muzikor finalizohet tek audienca bukur edhe me anë të një videoklipi muzikor, produksionin e të cilit e punoi Albsiciliastudio. Ky videoklip u publikua me datë 9 Nëntor 2019. Kënga vjen e kompozuar nga Air Music Studio, ndërsa tekstin e mori përsipër vetë këngëtari.