TEKSTESHQIP

Arma
Genjeshtare
Lyrics

Ref 1
Folem, Ti je genjeshtare folem,
A nuk po t'ven marre folem,
Tjetri t'bleu me pare folem.
Ti folem, Folem
Ref1
Folem, Ti je genjeshtare folem,
A nuk po t'ven marre folem,
Tjetri t'bleu me pare folem.
Ti folem pse u ndam,

P1
Genjeshter, Ja nise me genjeshter,
I bane ti 2 hapa  fillove nxjerr veten,
T'shof nsy, T'lexoj dhe mashtrime,
Ku e ke qellimin, se je plot gabime,
Makina, Ti po i ndrron makinat,
Don me t'marr me Bently jo ma limuzinat,
Shum i don dhe paret, luxin si princesha,
I pelqen Luani dhe jo Virgjeresha.
Hajt nalu, Folim per dashnie,
Ca qe kjo dashnia, Asajt hic nuk ja nie,
I don Frajerat tpasur, shpijat krejt prej ari.
I ndrron per cdo dite, Po kujna po i Han ***

Ref
Folem, Ti je genjeshtare folem,
A nuk po t'ven marre folem,
Tjetri t'bleu me pare folem.
Ti folem, Folem
Ref1
Folem, Ti je genjeshtare folem,
A nuk po t'ven marre folem,
Tjetri t'bleu me pare folem.
Ti folem pse u ndam,

P2
Thuma,  kush ta prishi koken,
A je ti qe m'the,
Une per ty e jap boten,
Andrrat  ma thuj pak ku mbeten,
pushimet u treten, 
Po i shijoj me kyt tjetren,
Se ska ma, lidhja jone u nda,
Nuk asht ma, lojen e fitove u pa
Parja te largoj nga cdo gja, cdo gja aaaa
Haj Folem,hajde a ke fjale tash thuaje
Mbaje krejt dashnine tu vuaje,
Ti fjalen e fundit gjuje, Gjuje se per ty se...

Ref1
Folem, Ti je genjeshtare folem,
A nuk po t'ven marre folem,
Tjetri t'bleu me pare folem.
Ti folem, Folem
Ref 1
Folem, Ti je genjeshtare folem,
A nuk po t'ven marre folem,
Tjetri t'bleu me pare folem.
Ti folem pse u ndam.

DËRGOI:
INFO
Nuk mund të nënvlerësohej një aspekt kaq i veçantë, ndaj, ky materiali muzikor vjen në tregun e gjerë të muzikës artistikisht edhe me një videoklip, video produksioni i të cilit u përgatit nga Elio Kalivaçi. Ky videoklip u publikua më 16 Janar 2022. Për muzikën e këngës ka punuar kompozitori Prod Ea, ndërsa teksti është sjellë tek publiku nga vetë artisti.