Më mbaj mend (për 1 muaj)

Armend Ademi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Armend Ademi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Armend Ademi u lind ne Shqiperi, ku perfundoi shkollen fillore. Ne vitin 2005 ai realizoi kengen e tij te pare. Talenti i tij per muziken u vlersua me disa cmime si: ne Maqedoni vendi i pare, ne Bullgari vendi i pare, ne Mal te Zi vendi i dyte, ne Shqiperi cmimi "Femija per Femije", ne Kosove vendin e dyte ne "Festivalin "Kosova Fest". Perveq telnetit te muzikes, Armendi ka talent edhe si prezantues, ku ai ka qene i ftuar ne disa evenimete ne eur...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Gussi

Petrit Kola

Joni Aliraj

Keler Sufja

Klejti Mahmutaj

Antre

Petro Xhori

Kelly

Ergys Shahu

Devis Xherahu

Tags: Armend Ademi


Komente mbi këtë artist