Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aroganti - Pse Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Pse ndodhen gjerat keshtu
ku gabova
pse njerzit duhet te jene kaq pa shpirt
pse ndihem keshtu tani
pse jam vetem
pse kam frike
pse nuk besoj dot me asgje dhe asnjeri
pse e urrej veten time
pse kam ndryshuar
pse i lash te gjitha
pse po qaj tani
pse nuk eci dot
pse duhet te ndodhte te mua kjo
pse nuk kam njeri prane meje
pse u larguan te gjithe (x2)
pse nuk vazhdoj dot me perpara
pse nuk kam me endrra per te ardhmen
pse nuk me mban njeri me doren tani qe kam nevoje
nuk dua fjale te mira
por nje njeri qe te kuptoj se ca po kaloj
dua te ndiej qe nuk jam vetem
dua te behem ai qe kam qen
sepse me ndryshuan
dua te vazhdoj perpara
u lodha duke pritur
te qif..a ropt
vetem pres
asgje spo ndryshon
nuk e kuptoj dot pse
un po mundohem te vazhdoj jeten time
por te gjithe po me shtyjne prapa
ose po me len ketu ku jam tani
e urrej kete vend
i urrej te gjitha ketu brenda
ketu ndihem vetem
ketu qaj vetem
sa here qe fiken drritat
me vijne keto mendime
heshtje e kesaj dhome me frikson
akoma me shume me kujton si kam qene
edhe si jam
valle si do behem me vone
un dua te vazhdoj te shpresoj se nje dite te gjitha keto
do kalojne
dhe un do behem prap ai qe kam qene
po prap dicka mi zhduk shpresat
dua te jem mire ata qe me duan dua te ma tregojne
dua te jem prap i rendesishem per disa njerez
te cilet humben besimin
nuk dua te vdes vetem
as te jetoj vetem
dua disa njerez qe ne fund te jetes time
te me thone qe nuk kam qene vetem
qe kur kam qare qe kur kam qeshur
kur kam qene i lumtur dhe kam qene i vuajtur
ata kane qene prane meje me kane kuptuar
me kane mbajtur doren
tani jam brenda ne dhome
ndoshta momenti qe te iki

Brenda ne i mbyllur dhome nga mendimet i lidhur
shikoj pin konjak edhe kafe te hidhur
njerez qe kan ardhur per figur
fytyra ime zbehte trupi pa temperatur
por un do ringjallem ia kam per borxh vetes time
disa me prishen endrrat tani esh rradha ime
ta kuptojn se si ndihesha un atehere
nje engjell nga ferri po vjen dhe po merr (x2)

Kaq ishte... mbaroi
AroGanti
Publikimi: 18/12/2013


Aroganti - Pse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse".
3. Video është e këngës "Pse", por nuk këndohet nga Aroganti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga AroGanti:


Komente 0