TEKSTESHQIP

AroGanti
Menyra Qe Jetoj
Lyrics

Nuk jam djali me I keq por as djali me I mire
Shkruaj Rap edhe esell por me mire kur jam I pire
Rrobat e mia jane te gjera sepse kshu ndihem I lire
Jetoj ne qytetin me 5 miiljon vampire
Ne portofolin tim harrova nuk kam portofol
Mund te dish emrin tim por nuk me njef prandaj mos fol
Ke degjuar muhabete nga disa palo gra
Si do qe te jete mos u sill si kalama
Saba saba zgjohem te gjith me njofin si MC
Te gjith din per mua nga nje histori
Fjale te mira te keqia nuk ka dhe shume rendsi
Falenderoj per reklamen armiqt dhe miqt e mi
Mos mer shume superxhiro qetsohu me avash
Kam pak pune me Sanin te me bej nje Tatuazh
Do iki dhe ne studio per pak relax n plazh
Por ti se ndien fazen tone se kupton se ca te thash


Menyra qe jetoj me pelqen
mund te jete gabim ndoshta dhe ja vlen
varet si e shikon dhe si e ndjen
te pershendes si do qe te jete se kam problem (x 2)

Keshtu qe thua leri inatet hajde me mua
jam kart e djegur por krahasohem me nje dragua
brenda kam flak dhe respekt qe asnjehere nuk u shua
do te flasim me emra? Por do plagosesh dhe s dua
nderroj tem faza qe jetoj me pelqen dhe po ta them
ke ngelur nga jasht dhe keq me vjen
ketu ka gjera te mira por ka dhe kohe vari Karin
mbeshtesim njeri tjetrin japim edhe marim
gangsterr nuk te ben emri i qytetit jot
nuk besoj se qyteti jot nxjerr kaq cuna kot
flas me kodet e rruges sepse ke dal nga rruga
te ve ne maj te karit kur vjen fjala per batuta
ka harruar ideologjin edhe misionin per Hip Hop-in
e ke pare veten G-Unit por je per Lollipop-in
megjithate qetsohu perqendrohu mer pak frym
ty s'te njef asnjeri emrin tim te gjithe dine
ME BE REKLAM

Menyra qe jetoj me pelqen
mund te jete gabim ndoshta dhe ja vlen
varet si e shikon dhe si e ndjen
te pershendes si do qe te jete se kam problem (x 2)


Lojtar ne nje loj ku mundohem te ndertoj
Gram gram rima rima ate qe enderroj
S respekton fazen time ateher s'te respektoj
Po me rregullove diten shoku do te rregulloj
Fjala ime s eshte thjesht fjale fjala ime eshte kontrat
Fillo te mbash pak diet ngele duke ngren inat
Flas per ty MC Shkerdhat qe gjerat i ben sallat
Fut ne goje kete timin me mani si cokollat
Emrin e kisha fjalen jo ajo qe ti mendon
Ate e fantazon e jotja kur me shikon
Por une s ja jap se nuk kam kohe qe te merem me baxhella
S'po bie shi po ju peshtyjne prandaj nxirrni ombrella
Ta thash te ''Buzeqesh'' por ti se more vesh
Me mendjen qe ke ne kok as para as mbrapa s mund te vesh
Kjo eshte faza ime dhe e hap lojen me 3-sh
E bej per vllezer edhe motra sepse ti ke vajt per lesh

Menyra qe jetoj me pelqen
mund te jete gabim ndoshta dhe ja vlen
varet si e shikon dhe si e ndjen
te pershendes si do qe te jete se kam problem (x 2)