TEKSTESHQIP

AroGanti
Industria Muzikore
Lyrics

Jam i varfer nga ana ekonomike
I pavaruar nga ana muzikore e nje fabrike
Qe prodhon mbeturina muzike
Qe ti i blen dhe i degjon dhe i voton ato ne hite
Aro me A ne qark me Bonus Track M&K ne Squad
Levizje mat s'kemi parat ,ju me dhat shkak
Dhe shkruaj prap me xhepa bosh
Do te jetosh dhe ti si ne? s ta sugjeroj

Zgjohem punoj di te urrej,te dashuroj
Di te jeteoj edhe me pak para
Firmato eshte shpirti qe kam
Jo rrobat qe kam veshur apo stema e makines
Momenti qe te zgjohesh ke mar pamjen e viktimes
Mbetesh ndihmes si bej shperdorim detyres
Dua shpetim te natyres dua gjendjen e menyres
Kundrejt sistemit gjakpires prandaj jo nuk ndalem

dhe nuk falem as te kisha te xhamira apo te partira
muzika ime ty te ngjan me shira
ne Amazon qe si dihet kur mbaron kur fillon
dhe ca do sjelli me vone
Ibo vazhdon dhe te fikson si erresira ne dhome
me kompozime krijime te dala nga spitali i cmendimit
kundrejt c'do regjimit vishni xhupat e shpetimit
jasht parashikimit ne prag te paraburgimit
po shkruhet epilogu i filmit me premtuat qe do dilnit
po ku ishit nuk ju pash prandaj avash........

Kurdisem si ora se erdhi ora te ndizen motora
po mo la Fiks tre KurOra drejtora profesora
rikthehuni te shkolla mora mblodha dhe cova mesazhe
per industrin muzikore gjithandej Street Records si Harley
me ideologji Bob Marley juve si Chaplin-i Charley
gaboi kush mendoi qe me mua do te tallej

qihet policia kto jane rruget e mia
me shoqeron vetmia prandaj shkruhet historia
me mall nga Lazarati fillon party me Rap nga Aroganti
i dal jahst nga standarti perfaqsoj te drejtat e c'do emigranti
qe per te koken se kthyen te vejn te gjith te qihen
qeverritaret apo pushtetaret qe te gjith vari karet
lufta behet per naften dhe dollaret
Evropa po hap portat per te gjith neve Shqiptaret

na duan ne kte jet per te mbajtur ne pishtaret
une bej dalje dhe jo ato qe beni ju per nje medalje
kto qe them mbeten ngjarje ora qe te mar nje frymarje te thelle
nuk te futen ne tunel por ne nje shpell mos be mbrapa hapa
jeta loz hapa dollapa nga dielli u dogja nga shiu un u laga
u bera gati shoku sepse po zbriste nata
ju sjell tani muzik me shije karakteristike ashtu si Aranxhata

Industrin muzikore gadasim tani
me pasion dhe talent ritem dhe melodi
pa kontroll transmetojm atopalantat bejm tv
te shikosh ca s degjon e reklamoj une perseri (x4)