TEKSTESHQIP

AroGanti & Popayedi
Bised Me Errësirën
Lyrics

REF:
Bised me erresiren te keqen dhe te miren
Maskat kane filluar bien edhe po ua shikoj fityren (x4)

ARO:
Kjo eshte per ata qe me ndiejn kur flas
Kjo eshte per ata qe gjithmon kam nga pas
Per ditet dhe netet qe gjithmon i humbas
Ne qytetin e humbur 3-shi mac me kundragaz
Kur te vdes mbi varrin tim dua qetsi te kete
Njе boce jeshile njе laps dhe nje flet
Kush eshte vllai im e di do tregoj respekt
Popay Eddy Aroganti shoqeria e vertet
Kaluan tre vjet shume gjera ndryshuan
Cunat e fazes u demaskuan
Disa me hunden lart te tjere thjesht u dorzuan
I ushqenim me mall dhe Rap
Tani legena u treguan
I arratisur nga kjo bot i bezdisur
Si Nils Holgerson aventuren kam nisur
Vazhdoj me koken lart edhe me xhepa te grisur
Rrugve te botes se fati me ka braktisur
Nga nata kerkoje pergjigjie se ajo ka pare shume gjera
Yjet edhe hena i kane filmuar te tera
Te me thote kush jane pretekstet qe u krijuan shkaqe
Per momente te tmerrshme ne asfalt edhe ne parqe
Ti per mua thua qe jam psikopat
Qe kam trurin e djegur edhe jet me afat
Gjithsesi ke edhe zili edhe kureshtje o shkerdhat
Se cilat qi si nxjerr lek edhe si shkruaj Rap

REF:
Bised me erresiren te keqen dhe te miren
Maskat kane filluar bien edhe ua shikoj fityren (x4)