Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.2 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Llovinë (Dropulli I Sipërm) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Greqi 
  • Mosha:
  • 61 Vjeç
BIOGRAFIA: Arqile Garo është një shkrimtar. Në vitin 1984 mbaron studimet në Institutin e Lartë të Arteve, sot Akademia e Arteve dhe diplomohet regjisor. Punon për një gjashtëvjeçar në Teatrin dhe Estraden e qytetit të Gjirokastrës si regjisor e aktor. Ne vitin 1991 emigron në Greqi, Janninë, ku jeton edhe sot. Ushtron profesionin e regjisorit, operatorit, produsientit, dhe gazetarit. Më 1997 zgjidhet nga Kuvendi i Shqipërisë në detyren e Anëtarit të Këshilit Drejtues të RTSH me cilë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Petraq Kote

Sotiraq Naci

Nazmi Abazi

Nikollë Loka

Shaban Abazi

Fatmir Çitaku

Isuf Hoxha

Xheladin Çitaku

Vahit Nasufi

Avni Neziri

Tags: Arqile Garo


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet