Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arqile Garo
  • Vendlindja:
  • Llovinë (Dropulli I Sipërm) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Greqi 
  • Mosha:
  • 62 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.2 / Votuan:  6

Arqile Garo është poet. Në vitin 1984 mbaron studimet në Institutin e Lartë të Arteve, sot Akademia e Arteve dhe diplomohet regjisor. Punon për një gjashtëvjeçar në Teatrin dhe Estraden e qytetit të Gjirokastrës si regjisor e aktor.

Ne vitin 1991 emigron në Greqi, Janninë, ku jeton edhe sot. Ushtron profesionin e regjisorit, operatorit, produsientit, dhe gazetarit.

Më 1997 zgjidhet nga Kuvendi i Shqipërisë në detyren e Anëtarit të Këshilit Drejtues të RTSH me cilësinë e përfaqësuesit të minoriteteve.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

1Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet